Сучасне бачення інтер'єру коридору

Сучасне бачення інтер'єру коридору

Коридор – специфічне місце в будинку. Безумовно, багато часу ми в ньому не проводимо, зате проходимо через нього — сто разів на день. Найчастіше це невелике за розміром і дуже погано освітлене. У тісному просторі ніде розвернутися, але облаштовувати інтер'єр коридору все-таки потрібно.

Тут має бути не менш затишно і комфортно, ніж в інших кімнатах. Подивіться на коридор не як на простір допомагає потрапляти вам з кімнати в кімнату, а як на повноцінну житлову площу, перетворивши його на справжній арт-об'єкт і змусивши виконувати цілий набір додаткових функцій.

Збираючись зайнятися перетворенням коридору, почніть з основного – визначтеся з його функціональної підґрунтям. Цілком можливо, що він стане не тільки сполучною ланкою для приміщень квартири, а ще й візьме на себе ще які-небудь обов'язки. Раптом, коридор у вашому будинку не вузький тунель, а цілком об'ємний простір, тоді його цілком можна обладнати системами зберігання типи шаф-купе і стелажів.

А може бути, на цій площі вийде ще одна міні-кімната з затишним куточком відпочинку або місцем для роботи за комп'ютером? Що ще можна організувати в коридорі? Наприклад, міні галерею, з виставкою ваших фотографій або колекції картин. Ваша фантазія може видати будь-яку ідею, і саме від її змісту буде залежати спосіб обробки цієї утилітарної частини квартири.

Як би ви не вирішили оформити інтер'єр коридору, підбираючи прийнятні варіанти, неодмінно враховуйте:

Розташування в плані будинку (зрозуміло, що наступний за передпокої коридор буде забруднюватися більш істотно, ніж коридорчик, що веде в якусь далеку кімнату).

Наявність в сім'ї маленьких дітей і тварин.

Стилістику загального оформлення будинку. У сучасно оформленому просторі, коридор в дусі класицизму або провансу буде виглядати, щонайменше, дивно.

Колірні аспекти. Визначтеся, чи хочете ви бачити коридор колірним акцентом домашнього інтер'єру або віддаєте перевагу зробити його частиною загального фонового рішення.

Пам'ятаючи про те, що сила завжди полягає в єдності, використовуємо цей постулат і в роботі над дизайном квартири, тобто виконуємо обробку всіх її приміщень в одній стилістиці, причому не важливо, що саме вами було обрано: ренесанс або мінімалізм. Навіть саме скромне простір коридору завжди можна втиснути кілька елементів, яскраво відображають стилістичну концепцію.

Ще один аспект, що ускладнює роботу над декором коридору, – виходять у нього двері. Крім того, що це заважає повному обсязі експлуатувати простір стін, вони ще й з'їдають левову частку цього горезвісного дефіцитного простору. Рух такого коридору нагадує фрістайл, тому що потрібно постійно лавірувати між дверними стулками. Позбавлятися від цієї проблеми потрібно обов'язково, так що відразу ж плануйте собі заміну звичних нам дверних полотен на складні конструкції або розсувні варіанти. Якщо двері в якусь кімнату можна просто зняти, то зробіть це і оформите отвір в арковому варіанті.

Рубрики: