Вузька прихожа: рішення планувальних проблем

Вузька прихожа: рішення планувальних проблем

Простір передпокою – перше, що постає перед очима входять в будинок. Воно відповідально за те, як складеться враження про решту обстановці в цілому. Це пояснює важливість правильності і лаконічності оформлення приміщення. Вузька прихожа, в цьому плані, завдає чимало клопоту.

Вітальні можуть мати скоєно різну планування, проте в нашій країні майже всіх їх об'єднує один факт – брак площі і надлишок дверних прорізів. Зайве говорити про те, що процес меблювання такого приміщення, дуже нагадує складання пазла. І щоб все зійшлося, потрібно проявити справжню спритність розуму.

Перелік, звісно, відносний і коректує. Так, наприклад, при наявності поряд з передпокоєм вбиральні, потреба в шафі відпадає. Сезонні речі, що знаходяться в повсякденному носінні, цілком можуть розташуватися на звичайній вішалці. Від пуфа позбавлятися небажано, так як сидячи на ньому, комфортно взуватися.

Комод також актуальне, тому що в його надрах можна зберігати багато корисних дрібниць. Підставка для парасольок потрібна тільки тоді, коли в родині хтось користується парасольки-тростини. Якщо таких у побуті немає, то ставити її в передпокої не варто.

Найбільш просто корекція простору проводиться зонуванням, тобто, передпокій потрібно розділити на функціональні ділянки. Кількість останніх буде варіювати. Їх співвідношення має бути пропорційно з площею. Існують дві обов'язкових зони: вестибюльний та вхідні. Візуальні рішення виділення ділянок можуть бути різноманітними.

Попрацювати над цим можна грою кольорів, конструкцією стелі, організацією підлогового покриття. Останній варіант дуже популярний. Реалізують його різними способами. Можна підлоги вхідної зони оформити плиткою, уклавши під неї систему«тепла підлога», а площа холу вистелити ламінатом або ламелями паркету. Зручно і довговічно. При обмеженому бюджеті таким же чином поступають з лінолеумом, застилаючи кожну зону матеріалом з різним малюнком.

Непогано інтерпретувати вузьку передпокій як французький дворик, кабінет, зимовий сад, причому почати реалізацію ідеї можна, як кажуть, від порога, і продовжити в інших кімнатах. Крок, безумовно, хороший, тому що гості, потрапивши в оригінальну зупинку передпокої, підсвідомо будуть чекати продовження розвитку сюжету. У реалізації тематичних декорів допоможуть фальш-вікна, а також фальш-колони.

Подумайте над міжкімнатними дверима. Адже часто в передпокій відкриваються входи до кімнати, де двері в принципі не потрібні. Можливо, їх варто прибрати і оформити замість стандартної коробки арочний отвір. Якщо вже наявність дверей необхідно, то зробіть їх гармошкою або розсувними. Це теж допоможе в створенні ілюзії сполученого простору.

До дизайну довгою передпокої потрібно підходити розумно, адже її колірне рішення може піти на користь справі візуальної корекції простору, так і знищити благі наміри на корені. Практикою не раз доводили, що світлі тони додають простору об'ємності, однак це не означає, що передпокій повністю стане їх царством. Привабливості в такому декорі буде мало. Правильніше використовувати в оформленні колірні комбінації. Довгі стінові поверхні в цьому випадку виконують в світлих відтінках, а вузькі – в яскравих фарбах. У глядацькому аспекті, оброблена таким чином непропорційна передпокій, придбає правильну геометрію.

Придивіться до бежевого спектру. Всі його відтінки неймовірно м'які, спокійні, теплі. Для атмосфери приміщення такого функціоналу це не останні показники.

Рубрики: